Jdi na obsah Jdi na menu

další karanténa pro děti z MŠ Češkova

Vážení rodiče, informujeme Vás ohledně další karantény pro další děti, které byly v kontaktu s pozitivním zaměstnancem dne 11.1.2021, telefonicky jsme informovaly rodiče dětí, které v tento den byly v mateřské škole, ale nebyly v první karanténě ze dne 5 a 6.1. Karanténa pro tyto děti  je do 21.1.2021 včetně. Do MŠ mohou po prokázání negativních testů SMS zprávou.

Pro děti, které byly na testech po kontaktu s pozitivní osobou v MŠ dne 5. 1. a 6. 1. 2021 se prodloužení karantény netýká a mohou po prokázání negativních testů SMS zprávou nastoupit zpět do MŠ dne 18.1.2021.

Sledujte www stránky, kdyby došlo ke změně otevření školky.

 

Stanovisko KHS Pardubice:

 

Informace pro rodiče dětí v kontaktu s covid pozitivní osobou

Váš syn/dcera  byl/a  ve styku s osobou covid pozitivní, proto  je mu nařízena karanténa po dobu 10ti dnů ode dne posledního kontaktu (11.01.2021) s pozitivně testovanou osobou, tj.

 do 21.01.2021 včetně.

Osobám, kterým bylo nařízeno karanténní opatření, bude proveden v rozmezí 5. – 7. dne od posledního kontaktu (11.01.2021) s pozitivně testovanou osobou, nejpozději do 10. dne, RT – PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2. Po obdržení negativního výsledku testu z laboratoře a ukončení karanténního opatření, které je v délce trvání 10 ti dnů, může dítě opět nastoupit do školského zařízení, pokud nemá žádné klinické příznaky. O nařízení karantény informujte praktického lékaře pro děti a dorost. Dětského lékaře kontaktujte též v případě výskytu klinických příznaků/potíží.   

Tímto vyhlašuje Krajská hygienická stanice Pardubického kraje se sídlem v Pardubicích, prostřednictvím ředitelky Mateřské školy Pardubice, Benešovo náměstí 2115,

 Rozhodnutí o karanténě.

Elektronická žádanka na RT - PCR test bude vystavena pracovníky Krajské hygienické stanice. Zákonní zástupci dětí se dostaví s dětmi 5. až 7. den, nejpozději 10. den do jakékoliv laboratoře, která provádí vyšetření na Covid 19 (rodiče si sami rezervují termín ve vybraném odběrovém místě, přes webové stránky), kde bude při testu předložena kartička pojišťovny dítěte a sděleno jejich rodné číslo.  Laboratoř si žádanku vygeneruje sama ze systému již zadaných žádanek.

 V době karantény je nutné:

1) zdržovat se pouze v místě bydliště a omezit styk s ostatními osobami,

2) sledovat svůj zdravotní stav, průběžně si měřit tělesnou teplotu (2x denně – ráno a večer), a při objevení se některého z klinických příznaků - zvýšená teplota (nad 37 °C) až horečka (nad 38 °C), kašel, dušnost, dýchací obtíže, bolest v krku, bolest, svalů, bolest kloubů – oznámit tuto skutečnost neprodleně distanční formou (tj. telefonicky / e-mailem), svému praktickému lékaři a řídit se jeho pokyny;

3) po dobu karantény

a) vykonávat činnosti, které jsou běžnou součástí života, tak, aby se riziko šíření infekčního onemocnění minimalizovalo – zejména přísně dodržovat pravidla osobní hygieny, provádět časté mytí rukou mýdlem a vodou, příp. používat dezinfekční prostředek na bázi min. 70 % alkoholu, nebo dezinfekční prostředek s plně virucidním účinkem (tj. účinný i na viry) dle návodu na etiketě výrobku, používat výhradně papírové kapesníky na jedno použití, vyhnout se v mezích možností úzkému osobnímu kontaktu s ostatními osobami,

b) provádět průběžně ohniskovou ochrannou dezinfekci v domácnosti dezinfekčními prostředky s plně virucidním účinkem, a to dle návodu na etiketě výrobku.

Bezodkladnost výše uvedených opatření je důležitá z důvodu možného ohrožení zdraví širšího okruhu obyvatel infekčním onemocněním, neboť při nerespektování opatření by se osoba podezřelá z nákazy mohla stát zdrojem nákazy a mohla by sama infekční onemocnění dále šířit. 

 

 

Statistiky

Online: 3
Celkem: 661275
Měsíc: 5765
Den: 179

Archiv

Kalendář
06 / 2021

Fotoalbum