Jdi na obsah Jdi na menu

V nemocnici od 15. 3. - 19. 3. 2021

„V NEMOCNICI“ – DV OD 15. 3. – 19. 3. 1921

Ahoj děti,

Dnes si budeme povídat o místě, kde se pomáhá lidem, kteří jsou nemocní. Jsou to polikliniky a nemocnice. Opět jsou pro vás připravené úkoly, které budete plnit.

Tak ať se vám to všem daří.

Moc všechny malé Delfínky zdraví paní učitelky Marcela a Hana

 

PACIENT

je člověk, který se cítí nemocen a má zdravotní problémy. Je nutné, aby se na něj podíval lékař a léčil jej. Pokud obvodní lékař zjistí, že má pacient vážné zdravotní obtíže, pošle jej do nemocnice.

 

LÉKY

Nám mají ulevit od bolesti. Předepisuje nám je pan doktor a musíme je užívat podle toho, jak nám řekne. Doma si je děti nesmí brát sami. Vždy jim je může podat jen dospělý.

 

NEMOCNICE

je místo, kde se léčí nemocní pacienti, kteří potřebují delší zdravotní pomoc pánů doktorů a zdravotních sestřiček. V nemocnici se skládá z více budov. V každé budově – oddělení se léčí pacienti s určitou nemocí. Řekni dospělému, co tě může bolet a s čím se můžeš léčit v nemocnici.

Prohlédni si obrázek nemocnice, lékařů a sestřiček. Postav si ze stavebnice svoji nemocnici. Požádej rodiče, ať tvoji stavbu vyfotí a pošlou ji s úkoly do MŠ. Nezapomeň, dát na nemocnici červený kříž. Nakresli si jej. 

Udělej si s rodiči vycházku k nejbližšímu zdravotnímu středisku. Podívej se, jak vypadá.

aut.jpg

autttt.jpg

Požádej dospělého, ať ti přečte básničky, tu která se ti nejvíce líbí, se nauč.

aaaaaaa.jpg

Prohlédni si jednotlivé obrázky a řekni co na nich je. Každý název vytleskej a řekni na kolik je slabik. Ne-moc-ni-ce -4, me-dy-cí-na-4, lé-kař-2, stří-kač-ka-3.

Rozstříhej si obrázky na jednotlivé čtverečky, nalep je na prázdný papír. Pod každý obrázek nakresli tolik puntíků na kolik slabik je jeho název.

abab.jpg

Každý pan doktor potřebuje lékařský kufřík. Ty si také svůj vyrob. Prohlédni si kufřík na obrázku a řekni dospělému co všechno v něm je. Jmenuj jednotlivé věci – nůžky, teploměr, obvaz, léky, náplast…….

aaacc.jpg

jjjjj.jpgusjduaju.jpg

Vykresli si obrázek s lékařskými potřebami, vystřihni si je a nalep do zdravotního kufříku. Kříž vykresli na kufříku červenou barvou.

ablu.jpg

abluuuu.jpg

Medvídek je nemocný. Prohlédni si nemocného medvídka. Vedle máš náplasti s číslicemi nebo puntíky. Spočítej, jaké má číslo medvídek na náplasti a nalep na něj buď stejný počet puntíku nebo číslici.  Medvídka i náplasti si vystřihni.

Ošetři si svého oblíbeného plyšáka. Řekni dospělému, která část těla jej bolí, a tu mu ošetři. Může mít i více zranění. Fotografii ošetřeného zvířátka nebo panenky nám vyfoť.

amed.jpg

Nauč se slova k písničce o nemocném slůněti. Řekni, co se slůněti   přihodilo. Popiš dospělému obrázek.

aslon.jpg

Prohlédni si náplasti a řekni, jaký mají tvar. Spoj náplast s jejich stínem.

aplast.jpg

 

 

Statistiky

Online: 3
Celkem: 739398
Měsíc: 3684
Den: 111

Archiv

Kalendář
03 / 2023

Fotoalbum