Aktivity

V mateřské škole probíhají v rámci programu školy zájmové aktivity pro talentované děti „ kroužky“.
Jsou určené pro děti rok před vstupem do základní školy.

Probíhají se skupinou 6-8 dětí

Cvičení na míčích

mic.jpeg

O kroužku:  Cvičení na míčích pro radost a pohodu dětí, zároveň  cviky zpevňují bederní část páteře a správné držení těla  – cvičení při říkadlech a písních

Termín:   v rámci výchovného programu školy 1x týdně
Lektoři:   učitelka MŠ
Cena:  Zdarma - samostatná aktivita MŠ

Veselá pastelka

pastelka.jpeg

O kroužku:  Příprava na školní docházku – nácvik dovedností  a schopností důležitých pro prvopočáteční psaní / držení tužky grafomotorické  cviky/ . Práce ve  skupině spolužáků i samostatně.

Termín:  v rámci výchovného programu školy
Lektoři:   učiteka MŠ
Cena:  Zdarma - samostatná aktivita MŠ

Keramika

keramika.jpeg

O kroužku:  Seznamování s technikou práce s keramickou hlínou, výroba  jednoduchých předmětů, které si děti po vystavení odnášejí  domů.
Termín:   úterý od 10,00- 11,00 hod 1xtýdně
Lektoři:   pí Kudrnová (V Ráji)
Cena:   1000,-Kč  ( 15 lekcí)

Plaváček

plavani1.jpeg

O kroužku:  PŘEDPLAVECKÁ VÝUKA - Otužování, Příznivé ovlivnění     odchylek  svalového napětí, Rozvoj rovnováhy pohybu a orientačních    schopností dítěte, Příprava na plavání - výuka základních plaveckých   dovedností (splývání, výdechy do vody,  potápění, skoky ...) hravou a nenásilnou formou beroucí ohled na psychomotorický vývoj dítěte,  Individuální přístup, Skupiny dětí se srovnatelným stupněm vývoje, Příjemné  prostředí v areálu plaveckého bazénu v Pardubicích.                       Děti do areálu vozí autobus z MŠ a zároveň je odváží zpět po důkladném  osušení a 1 hod. odpočinku.
Termín:  ...
Lektoři:   profesionální instruktoři plavání
Cena:  1000,-Kč / 10 lekcí + autobus + medaile

Solná jeskyně

solna-jeskyne.jpeg

O kroužku:  dle zájmu rodičů
Lektoři:  učitelka MŠ

Logopedická náprava výslovnosti

logopedie.jpeg

O kroužku:

Termín:  v rámci výchovného programu školy
Lektoři:   učiteka MŠ
Cena: Zdarma - samostatná aktivita MŠ

Pohybová školička

O kroužku: Rozvíjí všeobecnou pohybovou průpravu zábavnou formou. V tréninku jsou zapojené kolektivní hry, opičí dráhy, dovednostní soutěže, dětský jumping, jóga, balanční hry a mnoho dalších aktivit. Do tréninku jsou zapojeny i prvky angličtiny.

Termín: Pondělí 9:00 - 10:00, Sportovní hala Dukla

Lektoři: Fotbaloví trenéři